De laatste tijd liep het aantal lezers alhier weer drastisch op. Niet dat ik van mening veranderd ben; ik blijf kritisch, zet hopelijk aan tot nadenken en denk een beetje bij te dragen aan de vrijheid in Nederland die, volgens mijn bescheiden mening, behoorlijk onder druk staat.
Momenteel hebben we gemiddeld ruim 6000 lezers per dag op MediaVrijheid. Ik kan niet precies zien waar die vandaan komen omdat ik slechts een heel eenvoudige statistieken-plugin gebruik. Dat komt omdat deze plugin de enige is die ik kan vinden die GEEN cookies plaatst. Dat is namelijk mijn streven. Ik wil informatie verspreiden met dit blog en geen informatie verzamelen over mijn lezers. De enige info over mijn lezers waarover ik kan beschikken zijn de e-mails die lezers zelf aan mij schrijven, veelal als reactie op mijn artikelen.
Ik denk dat de grootste reden van de opmars is dat Google me weer volledig toelaat; m.a.w. de shadowban lijkt eraf en je krijgt weer een reële respons als je op zoek bent naar mij of mijn artikelen.
Bij de zoekterm “MediaVrijheid” komt mijn blog weer als 2e op. Als je de zoekterm “Blijf kritisch, blijf nadenken en blijf VRIJ” gebruikt, zoals ik aangaf in mijn pagina over de shadowban, dan komt er een verrassend antwoord van de Google AI:
AI-overzicht:
De slogan “Blijf kritisch, blijf nadenken en blijf VRIJ” is een veelgebruikte slotzin of lijfspreuk binnen alternatieve media, kritische blogs en opinieplatforms in Nederland (zoals MediaVrijheid en aanverwante publicaties over maatschappelijke en politieke thema’s). [1, 2]
Kenmerken van de uitdrukking:
- Betekenis: Een oproep tot onafhankelijk denken, het bevragen van de gevestigde orde, overheid of reguliere media, en het behouden van persoonlijke vrijheid.
- Context: Je komt de zin regelmatig tegen onder artikelen, opiniestukken en documentaires die zich richten op onderwerpen als persvrijheid, wetgeving, maatschappelijke ontwikkelingen en kritiek op het politieke systeem. [1, 2]
Ik vind deze omschrijving accuraat en het stemt me tevreden. Zo wil ik gezien worden en als AI me zo ziet dan komt het uiteindelijk wel goed. Ondanks dat ik me niet gek laat maken door cijfertjes of hoe mensen over me denken ben ik er wel een beetje trots op.
Zoals bekend heb ik al lang geleden afstand genomen van Google en zelf gebruik ik MOJEEK en soms Duck Duck Go. Toch is Google simpelweg de meest gebruikte zoekmachine. Goed vindbaar op Google betekent domweg een veelvoud van de mensen bereiken. Natuurlijk wilde ik dat maar ik ben nooit bereid geweest om daarvoor concessies te doen in mijn blogs. Mijn mening is en blijft mijn mening en druk van Big Tech maakt dat niet anders.
Jammer genoeg is 6000000 nog niet echt vindbaar op Google. Misschien is dat nog te controversieel. Maar toch komen ongeveer een derde deel van de “landingen” op Mediavrijheid op 6000000.nl uit. Dat kan alleen betekenen dat deze pagina toch veel gedeeld wordt.

Rest mij jullie allemaal te bedanken voor de belangstelling. Zoveel lezers zou, normaal gezien, al beloning genoeg zijn ware het niet dat het toch een beste cent kost om dit alles volledig zelfstandig in de lucht te houden. Denk er dus nog eens aan om een kleinigheidje bij te dragen.


























































